Kaip tapti labiau sėkmingu
80/20 Taisyklė (Pareto principas) – 20% pastangų jums atneša 80% pajamų, kai likusios 80% pastangų atneša tik 20% pajamų. Kas reiškia, kad didžioji dalis mūsų veiklos yra ne tokia svarbi, kaip mums atrodo.
Parkinsono taisyklė – bet koks darbas išauga apimtimi, kad galėtų užimti visą jam atlikti skirtą laiką. Trumpesnis paskirtas terminas, o kartais ir jo nebuvimas, gali įtakoti greitesnius rezultatus.
Grupinė operacija – efektyvus būdas atlikti nuobodžius ir monotoniškus darbus yra juos visus atlikti kartu, vieną po kito.

Sėkmė. (RM Media Ltd / alphastockimages.com)
Pirmiausiai duokite, o tik po to imkite – būtent tokia tvarka atliekant šiuos veiksmus, su laiku gausite daugiau nei davėte.
Ne atidėliokite darbų, bet kaip tik juos kuo greičiau atlikite – tai ne tik išvaduos jus nuo laukimo, bet ir leis pasijusti savo gyvenimo šeimininkais.
Nesėkmės ir klaidos yra gerai – nesėkmių ir klaidų dėka jūs įgysite neįkainuojamą patirtį, sužinosite daug naujų ir įdomių dalykų, kas padės tapti sėkmingu. Sėkmė aplanko tik užsispyrusius, kurie nepalūžta nuo patirtų nesėkmių ar klaidų.
Nesielkite su savimi per daug griežtai – taip tik sukelsite nereikalingą vidinį skausmą ir iššvaistysite veltui laiką.
Kurkite draugiškus ryšius – bet kokiame susitikime geriausiai bendrauti taip, lyg žmonės su kuriais susitikote būtų geriausi jūsų draugai. Toks susitikimas jums suteiks daugiau malonumo, formuos labiau šiltą, teigiamą ir savimi pasitikintį jūsų įvaizdį, kaip ir leis išvengti nereikalingų stresų.
Jūsų dėmesys yra jūsų kelrodis – kuo dažniau sutelksite dėmesį į jūsų trokštamą tikslą, tuo efektyviau jį seksis pasiekti. Galima net gerai matomoje vietoje pritvirtinti užrašą ar paveikslėlį, kuris pastoviai jums primintų apie jūsų tikslą.
Jūsų požiūris keičia jūsų realybę – ko tikėsitės, tas ir įvyks. Pesimizmas gali slėptis po realizmo kauke. Tačiau stengdamiesi prognozuoti savo ar svetimas nesėkmes, mes save orientuojame į jas ir vietoj sėkmės ir laimės, tokiu būdu pasirenkame nesėkmes ir nelaimes. Gal geriau būti neteisiam, bet laimingam. Pabandžius tikėtis gerų dalykų, galite likti maloniai nustebinti.
Dėkingumas padės pasijusti laimingu – kelias minutes jaučiamas dėkingumo jausmas gali pataisyti jūsų nuotaiką. Jeigu visi žmonės tai žinotų, greičiausiai stengtųsi kuo dažniau jaustis dėkingais. Tai gali pagerinti santykius su aplinkiniais, sutelkti visus prie teigiamų tikslų ir padėti pasijusti laimingesniais. O kadangi emocijos yra užkrečiamos, tai pavers jus dar laimingesniu.
Ne lyginkite savęs su kitais – lygindami save su kitais jūs leidžiate išoriniam pasauliui kontroliuoti jūsų savijautą. Nuotaikų kaita tada garantuota. Daug produktyviau yra lyginti save su savimi, kad pamatyti kiek daug ir kokių tikslų jūs savo gyvenime pasiekėte, išaugote virš savęs ir t.t… Tai jums atneš vidinę ramybę, duos daugiau valios jėgų ir užpildys teigiamomis emocijomis.
80-90% dalykų dėl kurių baiminatės niekada iš tikrųjų nenutiks – Tai tik pabaisos, kurios egzistuoja jūsų vaizduotėje ir net jeigu tai ir nutinka, dažniausiai viskas būna ne taip siaubingai, kaip tikėjotės. Nerimas tai nereikalingas laiko švaistymas.
Per daug nieko nesureikšminkite – to kas šiandieną jums atrodo didelė problema, po trijų metų ar net, pvz.: mėnesių, savaičių ar dienų, galite net neprisiminti. Per daug sureikšmintos problemos jums atneš tik nereikalingas kančias ir trukdys blaiviai ir šaltai mastyti, kas irgi galėtų padėti jas išspręsti. Dėl to atsipalaiduokite, atvėskite, lėtai ir giliai gryname ore pakvėpuokite ir jūsų nuotaika pagėrės.