Imbiero arbata
Nuo senų laikų Tolimuosiuose Rytuose yra vertinamos imbiero šaknys. Šios šaknys yra turtingos eteriniais aliejais, kurie pasižymi įvairiomis gydomosiomis savybėmis. Taip pat tai ir natūralus antibiotikas, kaip ir medus, česnakas, greipfrutas ar kokosų aliejus.
Tibete imbieras priskiriamas prie karštų medžiagų, kurios sušildo, stimuliuoja kraujotaką ir pagerina medžiagų apykaitą. Nuo medžiagų apykaitos ar metabolizmo spartos priklauso ir žmogaus sudėjimas. Spartesnė medžiagų apykaita greičiau sudegina riebalus.
Taip pat manoma, kad imbiero dėka lėčiau sensta ir oda.
Nauda ir galimi pavojai
Jeigu jūs turite per aukštą kraujospūdį, hipertermiją ar sunkiai ištveriate karščius, prieš pradedant vartoti imbierą rekomenduotina pasikonsultuoti su savo gydytoju. Kadangi imbieras dar labiau stimuliuos šiuos faktorius.
Imbiero poveikis yra šildantis ir stimuliuojantis medžiagų apykaitos darbą. Dėl to jis gerai tinka sušalus (pvz. pradėjus šalti galūnėms), kaip ir tam tikrų ligų atveju, kada spartesnis metabolizmas ar didesnis prakaitavimas yra naudingi.
Vartojant imbierą kartu su alkoholiu, kadangi tai medžiagų apykaitą stimuliuojanti medžiaga – jis stimuliuos ir intoksikaciją.
„Vėsaus“ ir „karšto“ tipo žmonės
Kaip labai naudingą vaistą, imbierą rekomenduoja daugelis kinų. Tačiau apie 80% kinų priklauso „vėsiam“ žmonių tipui ir jiems jis tikrai tinka, kai tuo metu nemaža dalis europiečių priklauso „karštam“ žmonių tipui ir imbiero vartojimas jiems gali net pakenkti – prilygti „žibalo pylimui į ugnį“.
- „Vėsaus“ tipo žmonės – dažniau jaučia šaltį, sumažėjusį kraujospūdį ir net vasarą gali šalti.
- „Karšto“ tipo žmonės – paprastai kenčia nuo karščio, padidėjusio kraujospūdžio ir jiems dažnai yra per šilta.
Jeigu „vėsaus“ tipo žmonėms tradiciškai rekomenduojama imbiero norma yra du arbatiniai šaukšteliai, tai „karšto“ tipo žmonėms, geriau nerizikuoti su tokiais dideliais imbiero kiekiais ir pradėti nuo ko mažesnių, pvz., pusė arbatinio šaukštelio.
Venkite imbierą vartoti ant tuščio skrandžio
Vartojant imbierą ant tuščio skrandžio yra galimos įvairiausios alerginės reakcijos. Imbiere esantys eteriniai aliejai yra aktyvios medžiagos, kurios gali dirginti jūsų skrandį.
Imbiero paruošimas
Nulupkite nuo šaknies žievę ir ją nuplaukite. Toliau imbierą galima:
- Sutarkuoti su tarka;
- Supjaustyti skridinėliais ir subadyti;
- Tiesiog susmulkinti peiliu ir t.t…
Vienaip ar kitaip susmulkintą imbiero šaknį įberkite į arbatos puodelį.
Keletas receptų
Imbiero arbata dažnai yra gaminama su citrina ir medumi, tačiau galimi ir įvairūs kiti variantai. Dalis žmonių jį net valgo ar naudoja kaip prieskonį, pvz. į salotas ar mišrainę.
Tradicinė imbiero arbata su citrina ir medumi
Užpilkite imbierą ir citriną karštu vandeniu. Šiek tiek ataušus galima įdėti ir medaus. Kuo labiau vanduo atauš, tuo mažiau gydomųjų savybių praras medus.
Manoma, kad ši arbata turi gydomąjį ir prevencinį poveikį.
Žalioji arbata su imbieru
Tai tiesiog žalioji arbata į kurią įdėta ir imbiero.
Žalioji arbata suriša laisvuosius radikalus ir padeda organizmui virškinti maistą. Joje taip pat yra aktyvių medžiagų ir jos kaip ir imbiero nerekomenduojama vartoti ant tuščio skrandžio.
Geriant žalią arbatą prieš tai nepavalgius, ji gali pažeisti skrandžio gleivinę, tačiau puikiai tiks pavalgius.