Hormonai
Tyrinėjant antsvorio priežastis, pirmas dalykas kuris man pakliuvo į akiratį buvo hormonai, kaip ir kai kurių hormonų žalingas poveikis. Vienas dalykas, tai hormonai kuriuos mes gauname iš išorės ar maisto ir kitas dalykas, savi hormonai ir įvairių mūsų organų darbo sutrikimai, dėl kurių sutrinka jų gamyba.
Mūsų organizme esantys hormonai
Skydliaukė gamina dvejus hormonus, kurie kontroliuoja žmogaus medžiagų apykaitą. Savo ruožtu, medžiagų apykaita įtakoja ar žmogus yra apkūnus ar ne. Iš to galima padaryti išvadą, kad nuo skydliaukės nemažai priklauso kokia yra žmogaus figūra. Skydliaukės darbas gali būti nebūtinai sutrikęs, jeigu ji gamina nepakankamai šių hormonų. Organizme gali tiesiog trūkti reikalingų šiems hormonams gaminti medžiagų.
Šių hormonų gamybai yra reikalingas jodas, kurio gali trukti žmogaus organizme. Jodo atsargas mes galime papildyti iš jūrinių žuvų ar kitų jūros gėrybių, įskaitant ir jūrinius augalus, pvz. jūrinius kopūstus. Taip pat, jodo atsargas galima papildyti ir per odą, priiminėjant jodo vonias, pvz. pripylus į vonią vandens ir tenai įlašinus šiek tiek jodo.
Jodą organizmas kaupia skydliaukėje, kur tuo pačiu kaupiasi ir radiacija. Radioaktyvus jodas – priešingai, įtakoja prastesnį skydliaukės darbą ir gali įtakoti didesnį nutukimą. Tuo pačiu, kuo daugiau radiacijos jūs gaunate (pvz. lankotės Černobylyje), tuo prasčiau to rezultate gali veikti jūsų skydliaukė.
Radioaktyviu jodu yra gydomas skydliaukės sutrikimas, kai šis organas gamina per daug šių hormonų ir medžiagų apykaita būna stipriai stimuliuojama, ko rezultate žmogus, kad ir kiek valgo vis tiek nestorėja. Medikai tokiais atvejais naudoja radioaktyvų jodą, kad tiesiog apnuodyti šį organą ir tokiu būdu suprastėtų jo veikla, kas žmonėms gali atsiliepti neaišku kokiomis ilgalaikėmis pasekmėmis vėliau.
Skydliaukės sutrikimai yra gan dažni tarp moterų, kurioms yra virš 30. Tada net ir dedant daug pastangų, kad išsaugoti dailią figūrą, gali būti nepaprastai sunku tai padaryti.
Medžiagų apykaita taip pat yra stimuliuojama pavalgius, užsiimant fizine veikla ar esant karštam orui. Prakaitavimą galima laikyti medžiagų apykaitos veikimo požymiu.
Hormonai iš išorės
Kaip kartą mano sūnus pareiškė – „į žmogaus organizmą neturėtų pakliūti nieko, ko jame natūraliai nėra“. Tai labai paprastas, bet nepaprastai taiklus pastebėjimas, kuriuo vadovaujantis galima sau užtikrinti puikią sveikatą.
Žmogaus organizme yra visko ir tiek, kiek ir ko jam reikia ir net jeigu kažko jame trūksta, tai tikrai ne „arklinių dozių“ hormonų iš išorės, kurias mes gauname kartu su maistu. Hormonai įtakoja ilgalaikius organizmo pokyčius, kurių rezultatus žmonės pajunta tik po keleto dešimtmečių, kada jau gali būti per vėlu kažką keisti.
Mūsų organizmą įtakoja ne vien žmonių, bet ir gyvuliniai ar augaliniai hormonai. Nors ir jie pilnai neatstoja žmonių organizme gaminamų hormonų, tačiau vis tiek daro poveikį mūsų organizmui.
Plastiko įtaka žmogaus endokrininei sistemai
Be augalinių ar gyvulinių hormonų, mūsų organizmą įtakoja ir įvairios plastikinės pakuotės, kuriose laikomas maistas ar gėrimai. Ypač jeigu plastiką veikia įvairios temperatūros. Plastiko išskiriami į maisto produktus nuodai įtakoja mūsų endokrininę sistemą. Tokiu būdu, plastiko įtaka prilygsta hormoniniam poveikiui.
Estrogenai
Kava, apyniai, soja ir kiti augalai savo sudėtyje turi augalinių moteriškų hormonų, kurie yra panašūs į moterišką hormoną estrogeną. Ypač daug estrogenų yra sojoje, kuri šiais laikais yra labai plačiai naudojama įvairiuose maisto produktuose – pradedant nuo saldumynų, saldainių, šokoladų, sausainių, pyragaičių, tortų ar chalvos ir baigiant mėsos produktais, kaip dešros, dešrelės ar kiti perdirbti mėsos gaminiai.
Perdirbtų maisto produktų mokslininkai iš viso nerekomenduoja vartoti, vien dėl to, kad jie yra perdirbti. Jų manymu, tai tolygu asbesto valgymui, kuris yra viešai pripažinta nuodinga ir kancerogeninė medžiaga.
Estrogenų įtaka vaikams
Niekas gerai neištyrė tokio gausaus ir ilgalaikio moteriškų augalinių estrogenų poveikio ir juo labiau niekas jo netyrė vaikų atveju, kaip tai įtakos jų organizmą nuo naujagimio, viso jų augimo ir vystymosi metu. Nėra aišku kaip tai atsilieps jų vystymuisi ir ar įtakos jų seksualinę orientaciją…
Augalinių Estrogenų įtaka moterims
Taip pat, kai kurie šaltiniai (žr. apačioje) augalinių moteriškų hormonų įtaką moters organizmui sieja su krūtinės vėžiu, kadangi jų teigimu, šie augaliniai estrogenai tik pamėgdžioja moteriškus estrogenus, bet jų pilnai neatstoja. Žinoma, ši tema taip pat yra mažai ištirta.
Estrogenų įtaka vyrų organizmui
Kas yra aišku, kad ilgalaikio augalinių estrogenų poveikio pasekoje pas vyrus vystosi labai pavojingas jiems moteriško tipo nutukimas ant sėdmenų, pilvo, klubų ir krūtinės. Taip vadinamas alaus pilvas pas vyrus formuojasi nuo apynių aluje, kuriuose yra estrogenų, tai irgi šio poveikio pasekmė. Beje, egzistuoja ir alaus rūšių be apynių.
Jeigu ieškote atsakymo į klausimą – „kodėl pas jus kaip pas vyrą auga krūtys?“ – tai irgi vyksta dėl jų, nekalbant apie sąmokslo teorijas, kad dėl augalinių estrogenų „minkštėja“ vyriškas charakteris ir jie tampa labiau nuolankūs nepalankiems valdžios sprendimams, visai ne taip, kaip senovėje, kada dėl daug mažesnių dalykų kildavo sukilimai… Šios teorijos šalininkai puoselėja, jog vyrai moteriškėja ne vien fiziškai, bet keičiasi ir jų charakteris į labiau moterišką, ramų ir nuolankų.
Estrogenų nauda
Žinoma, nedideli kiekiai estrogenų yra net gi sveika vyrų organizmui, bet jų natūraliai ir taip pakanka jame. Nedideli kiekiai estrogenų vyrų organizmuose sumažina kai kurių ligų tikimybę. Tačiau, šiandieną mes gauname šimtą kartų didesnes jų dozes, nei jų reikia moterims, kad jos išliktų moterimis.
Juk ar vaiko organizmas išsivystys į vyrišką ar moterišką, įtakoja tik tai, kokie hormonai dominuoja jo organizme. Jokie kiti biologiniai mechanizmai žmogaus organizme to neįtakoja.
Gyvulinės kilmės hormonai
Be augalinių hormonų pavojaus, mėsėdžiams taip pat egzistuoja ir pavojus nuo galvijų mėsos. Tai sfera apie kurią žmonės galbūt prasčiausiai informuoti. Kaip ir neegzistuoja jokių reglamentų, kurie verstų galvijų augintojus deklaruoti ar jie augino juos su ar be hormonų pagalbos.
Jeigu ant GMO produktų dar kažkas kai kuriose šalyse žymima, kaip ir augalinių hormonų atveju dar apie maisto produktų sudėtį būna parašyta ant pakuotės, kai ant tokių mėsos produktų, kurie gauti galvijus auginant su hormonų pagalba, nieko nebūna pažymėta. Susidaro toks įspūdis, kad valdžia net nieko nežino apie tai.
Auginant galvijus, kad padidinti galvijų svorį ir masę, kai kurie augintojai jiems leidžia priešingos lyties tokių pat galvijų hormonų injekcijas. Tokiu atveju, šie galvijai užauga su neaiškiais lyties požymiais, tačiau didesnės masės, kas galvijų augintojams neša didesnį pelną. Tačiau, šie hormonai kaupiasi galvijų organizmuose ir vėliau per mėsą pakliūna ir į žmonių organizmą.
Šių galvijų hormonų poveikis irgi nėra gerai ištirtas
Koks buvo mano verdiktas hormonams
Ištyrinėjęs šiuos dalykus, hormonus sau pastačiau į pirmąją labiausiai pavojingų vyro organizmui produktų poziciją, kurie mano manymu yra pavojingiau už bet kokią kitą chemiją ar GMO.
Be visos krūvos saldumynų, kur naudojasi soja, kadangi tuo metu dar buvau mėsėdis, iš savo raciono pašalinau dešrelės, dešras ar kitus perdirbtus saldžius ar mėsiškus produktus. Pradėjau vengti ne vien grynos sojos maisto produktuose, bet ir iš jos pagaminto lecitino (pvz. E322, E479 ir kt.), kur galbūt hormoninis poveikis ir nepersiduoda, tačiau tuo aš nepageidavau rizikuoti.
Tokiu būdu, iš mano mitybos raciono pasišalino pvz. visa PERGALĖS produkcija, kurios visi gaminiai yra su soja ir daugybė kitų prekinių ženklų, kurių savininkai ar įmonės dažnai laikosi tos pačios produktų gaminimo politikos, kas liečia visus jų gaminius.
Iš visko liko vos kelios daug mažiau populiarios rūšys šokoladų ir labai mažai mėsos gamintojų, kurie nenaudojo tuo metu sojos. Taip pat, tuo metu apstojau visai valgyti perdirbtus mėsos produktus ir pirkti tik atpažįstamas gyvūnų kūno dalis, kaip maistą.
Kavos taipogi atsisakiau, bet pagrindinis motyvas jos atsisakyti buvo tai, kad ji kelia priklausomybę, kadangi aš esu linkęs atsisakyti visko, kas ją sukelia, nepriklausomai nuo konkretaus produkto daromos žalos ar naudos.
Dar vėliau tapau vegetaru ir iš viso atsisakiau mėsos produktų, kaip ir bet kokių produktų su perdirbtu ar rafinuotu cukrumi, nekalbant apie dirbtinius saldiklius, kas mano manymu dar blogiau už cukrų. Šiuo metu esu jau veganas. Tačiau sprendimas atsisakyti hormonų, buvo vienas iš pirmųjų žingsnių pradedant žengti sveikesnio gyvenimo būdo link, kurį žengiau daugiau nei prieš dešimtmetį.
Iš savos patirties norisi padaryti išvadą, kad visi perdirbti maisto produktai, kuo labiau jie yra perdirbti, tuo paprastai ir labiau pavojingi mūsų organizmui. Vėliau ar ankščiau tai vis tiek nustato mokslininkai. Žinodami šias mano išvadas jūs turite šansą aplenkti laiką ar užbėgti įvykiams už akių.
Šaltiniai
- Pasveik.lt: Kodėl šešiametėms ima augti krūtys?
- Pasveik.lt: Gausus kavos vartojimas veikia estrogenų apykaitą.
- Sojos nauda ir žala (žr. Verta žinoti).
- Aš Vyras: Alkoholio žala žmogaus organizmui.
- Aš Vyras: Kaip padidinti testosterono lygį (kiekį kraujyje) natūraliais būdais!
- Onanizmas.lt: Tiesa apie žalingą ALAUS poveikį organizmui.
- Daily mail: Female sex hormone is ‘fuelling male obesity epidemic.
- Soy: This „Miracle Health Food” Has Been Linked to Brain Damage and Breast Cancer.
- Could Eating Too Much Soy Be Bad for You.
- Эстрогены у мужчин – функция, польза и вред.
- [Youtube] Профессор Жданов о пиве и импотенции.
- [Youtube] Алкоголь. Выпей и подохни. Или Как?.
Apie tai galima rasti ir daugiau informacijos internete.